Zadzwoń do nas 504 168 246
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 17:00
sob8:00 - 14:00
504 168 246

Domy szkieletowe

Domy szkieletowe – trwałe rozwiązanie w budownictwie

Domy szkieletowe to nowoczesny system budownictwa. Firma Nawmar z powodzeniem realizuje tę technologię na polskim rynku. Budowa domów szkieletowych Lublin to dobrze zainwestowane pieniądze.

Domy szkieletowe, jak sama nazwa wskazuje, oparte są na konstrukcji szkieletowej, która wykonana jest z drewna. Konstrukcja ta jest lekka i składa się z pionowych słupów, rozmieszczonych w odległości od siebie co kilkadziesiąt centymetrów. W konstrukcji domu szkieletowego pozostawia się miejsca na otwory drzwiowe i okienne.

Strefy nad i podokienne są dodatkowo wzmacniane belkami drewnianymi. Na oczepach montowane są belki stropowe. Całość, zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz, okładana jest płytami – zgodnie ze stosowaną technologią i wypełniana materiałami termoizolacyjnymi o odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Co ważne, elewacja domu szkieletowego zależy od preferencji Klienta. Dom może zostać wykończony drewnem, może być też otynkowany.

Dom szkieletowy

Budowa domów szkieletowych drewnem stoi

Warto podkreślić, że przy tego typu konstrukcjach szkieletowych bardzo istotną rolę odgrywa odpowiednio wyselekcjonowane drewno. Jego jakość ma decydujący wpływ na trwałość budynku.

Domy szkieletowe Lublin budowane są z drewna iglastego klasy C24, które jest zgodne z obowiązującymi normami i odpowiada przepisom budowlanym. Drewno tej klasy posiada odpowiednie wartości wytrzymałości i sztywności, a także wilgotności. Daje ono gwarancję uzyskania stabilnej konstrukcji domu. Drewno, które nasza firma Nawmar Lublin wykorzystuje do budowy domów szkieletowych suszone jest komorowo, dzięki czemu jest wolne od grzybów, pleśni i szkodników. Poza tym jest ono czterostronnie strugane, ze sfazowanymi krawędziami, co z kolei zapewnia odporność ogniową i zwiększa wytrzymałość drewna na procesy biologiczne odpowiedzialne za jego korozję.

Nasłonecznienie w Polsce

Domy szkieletowe powstają przy użyciu prefabrykatów, które pozwalają na tworzenie bezpiecznych i trwałych konstrukcji, przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych. Stosowanie prefabrykatów ma wiele zalet, do głównych należą precyzja i powtarzalność wykonania, szybkość montażu, czy niezależność realizacji projektu od warunków pogodowych. W przypadku firmy Nawmar Lublin elementy konstrukcyjne domu, ściany, stropy wytwarzane są w Zakładzie Produkcyjnym, skąd gotowe transportowane są na plac budowy. Na miejscu nasza ekipa specjalistów montuje je w ciągu zaledwie kilku dni, w zależności od wielkości domu.

Budowa domów szkieletowych jest nie tylko szybka, ale i praktyczna. Tego typu domy, ze względu na rodzaj użytych materiałów, łatwo modernizować – bez zbędnego kucia ścian, a także rozbudowywać o dodatkowe pomieszczenia czy kondygnacje.