Zadzwoń do nas 504 168 246
Godziny otwarcia
pn-pt8:00 - 17:00
sob8:00 - 14:00
504 168 246

Technologia

Firma Nawmar opracowała własną technologię wykonywania elementów domów częściowo sprefabrykowanych, przygotowanych do montażu na placu budowy. Wysoka energooszczędność , trwałość i przyjazny klimat tak wybudowanego domu to walory tego systemu.

Technologia oferowana przez firmę Nawmar z Łuszczowa polega na zastosowaniu dodatkowego ocieplenia w szkielecie domu w jego wzmocnionej konstrukcji. Materiałami wykorzystywanymi do budowy jest drewno iglaste w klasie C24, suszone komorowo, czterostronnie strugane, z fazowanymi krawędziami, płyta OSB-3 będąca "usztywniaczem" ścian oraz wełna mineralna w konstrukcji prefabrykatu.

Wykorzystanie drewna suszonego komorowo gwarantuje użytkownikowi tak wybudowanego domu pełen komfort mieszkania i nie spowoduje, że drewno będzie dopiero schnąć w budynku podczas jego normalnej eksploatacji. Czterostronne przestruganie drewna powoduje zmniejszenie napięć w drewnie, jak również eliminuje wszelkie elementy zbędne z powierzchni drewna. Używana w konstrukcji domu przez firmę Nawmar płyta OSB spełnia rolę usztywniającą ściany zewnętrzne, ściany nośne, ściany działowe oraz stropy. W ścianach działowych stosujemy pod płytą gipsowo-kartonową również płytę OSB jako wzmocnienie konstrukcji.

Elementy składowe materiału DOMTEST

Elementy domu sprefabrykowane w Zakładzie Produkcyjnym, jako gotowe ściany wyjeżdżają na docelowe miejsce budowy i tam są montowane w ciągu 1-2 dni. Dlatego dla tej technologii nie ma problemu z anomaliami pogodowymi, zazwyczaj udaje się ustalić pogodę z wyprzedzeniem na dwa dni. Tak złożony dom nie jest juz narażony na warunki atmosferyczne ponieważ jest już na dachu folia paroprzepuszczalna, a wełna w konstrukcji prefabrykatu nie jest narażona na zamoknięcie. Budowa domu może byc prowadzona praktycznie przez cały rok. Przeszkodą mogą tu być ulewne deszcze, czy temperatury ujemne, uniemożliwiające wykonanie fundamentu.

Czego używamy w naszej technologii?

Firma Nawmar w swojej technologii wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania materiałowe dostępne na rynku. Przykładem niech będzie używanie materiałów firmy ROCKWOOL m.in. SUPERROCK posiadająca doskonałe parametry izolacji termicznej i akustycznej dla: wypełnienia, ścian, stropów, dachów skośnych pomiędzy krokwiami, poddaszy użytkowych, podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami, drewnianej konstrukcji szkieletowej.

Elewacja zewnętrzna Elewacja ściany zewnętrznej na życzenie Inwestora, może być wykonana z deski elewacyjnej lub w tynku silikatowym.

Domy szkieletowe powstają przy użyciu prefabrykatów, które pozwalają na tworzenie bezpiecznych i trwałych konstrukcji, przy zachowaniu najwyższych parametrów jakościowych. Stosowanie prefabrykatów ma wiele zalet, do głównych należą precyzja i powtarzalność wykonania, szybkość montażu, czy niezależność realizacji projektu od warunków pogodowych. W przypadku firmy Nawmar Lublin elementy konstrukcyjne domu, ściany, stropy wytwarzane są w Zakładzie Produkcyjnym, skąd gotowe transportowane są na plac budowy. Na miejscu nasza ekipa specjalistów montuje je w ciągu zaledwie kilku dni, w zależności od wielkości domu.

Umiejętne, zgodne ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta użycie wełny, zapobiegnie powstawaniu nieszczelności w konstrukcji a tym samym uwidacznianiu się mostków termicznych, Przynosi to wymierne korzyści przy zaoszczędzaniu energii do ogrzania zimą , a latem do utrzymania przyjemnego chłodu w domu. Użycie folii wiatroizolacyjnej i opóźniacza pary tzw. foli paroizolacyjnej powoduje, że dom jest szczelny i wyjątkowo energooszczędny.

Użycie na ścianach dodatkowej izolacji w postaci styropianu grafitowego o grubości 100mm, daje dodatkową izolację cieplną. Styropian jest podkładem pod nałożenie elewacji, którą Klient wybiera z bogatego wzornika tynków, jego struktury i koloru.

Technologia DOMTEST

Zebrane doświadczenia i wieloletnia praktyka pozwoliła na wypracowanie własnej, wypróbowanej technologii domów energooszczędnych. Jednak jak każda wypracowana metoda budowy domów jest ona ciągle modyfikowana i wzbogacana o najnowsze materiały dostępne na rynku budowlanym.

Firma Nawmar reagując na zapotrzebowanie rynku wzbogaciła swoją ofertę o montaż pomp ciepła najbardziej uznanych producentów, montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła, staje się to już wymogiem prawie każdego budowanego domu.

Ściana od wewnątrz domu Ściana zewnętrzna od wewnątrz.

Nasza technologia łączy w sobie najlepsze cechy domów tradycyjnych (murowanych), lekkich budynków drewnianych i najnowszych technologii -wykorzystujących szkło, Aluminium i PCV. Powiązanie budownictwa szkieletowego z wykorzystaniem dużych przestrzeni szklanych o dużej izolacyjności nie tylko podnosi walory estetyczne, ale przynosi wymierne korzyści np. przy oświetleniu wnętrza domu. Firma Nawmar jako wieloletni producent okien i zabudów w przy użyciu profili PCV i Aluminium doskonale łączy ze sobą te zagadnienia: budowy z drewna i szkła.

Najważniejsze jest to, że niemal każdy projekt tradycyjnego budynku można zaadaptować do naszej technologii i zbudować taki sam dom — tyle, że taniej, szybciej, z lepszymi parametrami izolacyjności cieplnej.

Wykonanie domu w tej technologii powoduje to, że dom jest przyjazny, ciepły, energooszczędny i ekologiczny.