Technologia

  Technologia DOMTEST oferowana przez firmę NAW-MAR z Łuszczowa polega na zastosowaniu dodatkowego ocieplenia w szkielecie domu w jego wzmocnionej konstrukcji. Materiałami wykorzystywanymi do budowy jest drewno iglaste w klasie C24, suszone komorowo, czterostronnie strugane, z fazowanymi krawędziami, płyta OSB-3 będąca "usztywniaczem" ścian oraz wełna mineralna w konstrukcji prefabrykatu.

  Wykorzystanie drewna suszonego komorowo gwarantuje użytkownikowi tak wybudowanego domu pełen komfort mieszkania i nie spowoduje, że drewno będzie dopiero schnąć w budynku podczas jego normalnej eksploatacji. Czterostronne przestruganie drewna powoduje zmniejszenie napięć w drewnie,  jak również eliminuje wszelkie elementy zbędne z powierzchni drewna.
  Używana w konstrukcji domu przez firmę NAW-MAR płyta OSB spełnia rolę usztywniającą ściany zewnętrzne, ściany nośne, ściany działowe oraz stropy. W ścianach działowych stosujemy pod płytą gipsowo-kartonową również płytę OSB jako wzmocnienie konstrukcji.

  Elementy domu sprefabrykowane w Zakładzie Produkcyjnym, jako gotowe ściany i stropy wyjeżdżają na docelowe miejsce budowy i tam są montowane w ciągu 1-2 dni. Dlatego dla tej technologii nie ma problemu z anomaliami pogodowymi, zazwyczaj udaje się ustalić pogodę z wyprzedzeniem na dwa dni. Tak złożony dom nie jest juz narażony na warunki atmosferyczne ponieważ jest już na dachu folia wiatroizolacyjna, a wełna w konstrukcji prefabrykatu nie jest narażona na zamoknięcie. Budowa domu może byc prowadzona praktycznie przez cały rok. Przeszkodą mogą tu być ulewne deszcze, czy temperatury ujemne, uniemożliwiające wykonanie fundamentu. Firma NAW-MAR w technologii DOMTEST wykorzystuje najnowocześniejsze rozwiązania materiałowe dostępne na rynku. Przykładem niech będzie używanie  materiałów firmy ROCKWOOL m.in. SUPERROCK  posiadająca doskonałe prametry izolacji termicznej i akustycznej dla:  wypełnienia, ścian, stropów, dachów skośnych pomiędzy krokwiami, poddaszy użytkowych i nieużytkowych, podłóg i stropów drewnianych pomiędzy legarami, drewnianej konstrukcji szkieletowej.                                                                                                                                                 Umiejętne, zgodne ze sztuką budowlaną i zaleceniami producenta użycie wełny, zapobiegnie powstawaniu nieszczelności w konstrukcji a tym samym uwidacznianiu się mostków termicznych, Przynosi to wymierne korzyści przy zaoszczędzaniu energii do ogrzania zimą , a latem do utrzymania przyjemnego chlodu w domu. Użycie  folii wiatroizolacyjnej  i opóźniacza pary tzw. foli paroizolacyjnej powoduje, że dom jest szczelny  i wyjątkowo energooszczędny.

  Użycie na ścianach dodatkowej izolacji w postaci styropianu grafitowego o grubości 100mm, daje dodatkową izolację cieplną, jak również powoduje to, że dom może "oddychać". Styropian jest podkładem pod nałożenie elewacji, którą Klient wybiera z bogatego wzornika  tynków, jego struktury i koloru.                                                                                                

Zebrane doświadczenia i wieloletnia praktyka pozwoliła na wypracowanie  własnej,  wypróbowanej   technologii – Technologii DOMTEST– domy energooszczędne. Jednak jak każda wypracowana metoda budowy domów jest ona ciągle modyfikowana  i wzbogacana  o najnowsze materiały dostępne na rynku budowlanym.

Firma NAW-MAR reagując na zapotrzebowanie rynku  wzbogaciła swoją ofertę  o montaż pomp ciepła najbardziej uznanych producentów pomp, montaż rekuperacji z odzyskiem ciepła ;staje się to już wymogiem prawie każdego budowanego domu, jak równiez monaż kolektorów słonecznych z podłączeniem ich do systemu grzewczego domu.
Technologia „DOMTEST” łączy w sobie najlepsze cechy domów tradycyjnych (murowanych), lekkich budynków drewnianych i najnowszych technologii -wykorzystujących szkło, Aluminium i PCV.Powiązanie budownictwa szkieletowego z wykorzystaniem dużych przestrzeni szklanych o dużej izolacyjności nie tylko podnosi walory estetyczne, ale przynosi wymierne korzyści np. przy oświetleniu wnętrza domu. Firma NAW-MAR jako wieloletni producent  okien i zabudów w przy użyciu profili PCV i Aluminium doskonale łączy ze sobą te zagadnienia: budowy z drewna i szkła.
  Najważniejsze jest to, że niemal każdy projekt tradycyjnego budynku można zaadaptować do technologii DOMTEST i zbudować taki sam dom - tyle, że taniej, szybciej, z lepszymi parametrami izolacyjności cieplnej.

 Wykonanie domu w technologii DOMTEST powoduje to, że dom jest  przyjazny, ciepły, energooszczędny i ekologiczny.

Wersja do druku